Account
Forgot password?
REGISTER

TRT Kids Surprise Box-Nature In The Box

Product Code : H-E-769
Educational Toys All Products
176.90 TL
141.52 TL
%20
Discount

Eser Adı: Sürpriz Kutusu- Doğa Kutuda

Yayınevi: Usturlab

Türü: Etkinlik Kutusu

Basım Tarihi: Eylül 2021

Oyun Boyutları: 31,8X 22,2 X 7 cm

Yaş: 6+

Kutu İçeriği: Özel Tasarım Etkinlik Şablonları, Etkinlik Kitapçığı, Etkinlik Tasarımına Yardımcı Materyaller (Yapıştırıcı, akrilik boya, fırça, dondurma çubuğu, ip vb.)

Kazanımlar:

Hayal gücünü geliştirir.

El becerisini geliştirir.

El- göz koordinasyonunu geliştirir.

Geri dönüşüm konusunda farkındalık edinir.

Farklı materyalleri kullanarak yeni ürünler yapmayı öğrenir.

Mekan algısını geliştirir.

Bilişsel ve bedensel gelişimi destekler.

Öz Bakım becerileri gelişir.

TRT Çocuk’un sevilen yapımı Sürpriz Kutusu bu kutuda. Doğa, tasarım, bilim ve sanat olmak üzere dört farklı konsept ile hazırlanan Sürpriz Kutuları tamamı videolu etkinlikler ile bambaşka dünyaların kapılarını aralıyor.

Sürpriz Kutusu - Doğa Kutuda etkinlik kiti içerisinde 12 doğa etkinliği bulunmaktadır. Kesme, çizme, yapıştırma, boyama gibi etkinlikler ile çocuklar kendi tasarımlarını üretir ve tasarımsal düşünme becerileri geliştirir. Etkinliklerde kullanılacak birçok malzeme kutunun içerisinde sizler için hazırlanmıştır. Özel tasarım şablonlar ile çocukların renkli dünyaları daha eğlenceli hale gelecektir.

Kutu içerisinde bulunan etkinlik kitapçığı, yazılı ve görsel ifadelerle etkinliklerin yapım aşamalarını anlatır. Aynı zamanda karekod sistemi ile tüm etkinliklerin yapım aşamaları izlenebilir. Etkinlikler çocukların el becerilerini, ince motor gelişimini, hayal gücü, sorun çözme, sabır, çevre bilinci, doğa sevgisi, tasarruf, genel kültür gibi konularda gelişimini destekler.

Sürpriz Kutusu, kutu içerisinde bulunan malzemeler ve evde bulunan atık malzemeleri birleştirerek yeni ürünler oluşturmalarında çocuklara yardımcı olur. Sürpriz Kutusu çocukların malzemelere farklı bakış açıları ile bakmalarına ve keşfetmelerine öncü olacak niteliktedir.

'Sürpriz kutusundan, bu bir sürpriz

Ne çıkacak acaba?

Yapıştır, boya, katla

Tüm cevaplar sürpriz kutusunda

Atma, sakın atma!

Sen de düşün, bul ve tasarla

Neşeyle, merak ve heyecanla

Başarmanın coşkusu

Başlıyor bak Sürpriz Kutusu”